KONST / Oljemålningar / Oljemålning 15207474
*
nr 1520 7474
Lasse Algemo
(f. 1966), Sverige
Oljemålning, Signerad, Postlådor. Olja på duk, yttermått inklusive ram: 51x63 cm
Lasse Algemo, svensk målare född 1966.
Följerätt
Utrop:
500 kr
Såld:
500 kr
Sista tid för bud online:
måndag 6 februari 2023
kl 18:10:56
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
2/2 18:08:34
1
150 kr
5/2 13:18:21
2
150 kr
5/2 13:18:21
1
150 kr (Budbetjänt)
5/2 23:34:47
3
450 kr
6/2 14:26:20
4
250 kr
6/2 14:26:20
3
300 kr (Budbetjänt)
6/2 14:26:31
4
350 kr
6/2 14:26:31
3
400 kr (Budbetjänt)
6/2 14:27:22
4
450 kr
6/2 14:27:22
3
450 kr (Budbetjänt)
6/2 14:27:38
4
Vinnande bud
6/2 17:01:26
4
justering av budtak
Läs om budbetjänten
- Konstnär/Designer
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: lasse algemo olja olja på duk oljemålning oljemålningar postlådor svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
6163 Ojemålningar
2 st, Jan Ölander, Monogramsignerade, yttermått in..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
6 maj kl 20:12
-
1010 Oljemålning
Alfred Prehn, Signerad, Hönsgård. Olja på duk, 64x..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
6 maj kl 20:55
-
5423 Oljemålning
Anders Andrén, Skärgårdsmotiv, "Ejder". Signerad. ..//
Aktuellt bud: 300 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
6 maj kl 19:16
-
1002 Oljemålning
Anders Bruno Liljefors (1923-1970), Sverige. Olja ..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
6 maj kl 18:55
-
1003 Oljemålning
Anders Bruno Liljefors (1923-1970), Sverige. Olja ..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
6 maj kl 18:56
-
6119 Oljemålning
Anders Lindholm (f. 1962). Komposition. Signerad, ..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
6 maj kl 18:37
*
Lasse Algemo
Lasse Algemo, svensk målare född 1966.
Läs om budbetjänten
nr 1520 7474
Lasse Algemo
(f. 1966), Sverige
Oljemålning, Signerad, Postlådor. Olja på duk, yttermått inklusive ram: 51x63 cm
Lasse Algemo, svensk målare född 1966.
Följerätt | |
---|---|
Utrop: | 500 kr |
Såld: | 500 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 6 februari 2023 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
2/2 18:08:34 | 1 | 150 kr |
5/2 13:18:21 | 2 | 150 kr |
5/2 13:18:21 | 1 | 150 kr (Budbetjänt) |
5/2 23:34:47 | 3 | 450 kr |
6/2 14:26:20 | 4 | 250 kr |
6/2 14:26:20 | 3 | 300 kr (Budbetjänt) |
6/2 14:26:31 | 4 | 350 kr |
6/2 14:26:31 | 3 | 400 kr (Budbetjänt) |
6/2 14:27:22 | 4 | 450 kr |
6/2 14:27:22 | 3 | 450 kr (Budbetjänt) |
6/2 14:27:38 | 4 | Vinnande bud |
6/2 17:01:26 | 4 | justering av budtak |
Läs om budbetjänten
- Konstnär/Designer
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: lasse algemo olja olja på duk oljemålning oljemålningar postlådor svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
6163 Ojemålningar
2 st, Jan Ölander, Monogramsignerade, yttermått in..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
6 maj kl 20:12 -
1010 Oljemålning
Alfred Prehn, Signerad, Hönsgård. Olja på duk, 64x..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
6 maj kl 20:55 -
5423 Oljemålning
Anders Andrén, Skärgårdsmotiv, "Ejder". Signerad. ..//
Aktuellt bud: 300 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
6 maj kl 19:16
-
1002 Oljemålning
Anders Bruno Liljefors (1923-1970), Sverige. Olja ..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
6 maj kl 18:55 -
1003 Oljemålning
Anders Bruno Liljefors (1923-1970), Sverige. Olja ..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
6 maj kl 18:56 -
6119 Oljemålning
Anders Lindholm (f. 1962). Komposition. Signerad, ..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
6 maj kl 18:37